WES Sp. z o.o. - FORUM 
Forum WES Sp. z o.o. - FORUM Strona Główna Strona Główna WES Sp. z o.o.
 RejestracjaRejestracja   FAQFAQ 
 ProfilProfil   SzukajSzukaj 
 Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
 AlbumAlbum 

Obecny czas to Niedziela, 22 paĄdziernika 2017, 6:31:58
  Wytwórnia Ekstraktów Słodowych Sp. z o. o.  
ekstrakt ciemny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WES Sp. z o.o. - FORUM Strona Główna -> e-SKLEP
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
e_prezes
Praktykant

PostWysłany: Piątek 15-07-2005, 14:39:58    Temat postu: ekstrakt ciemny Odpowiedz z cytatem

kiedy słyszałem, że ma się pojawić w ofercie robiłem sobie wielkie nadzieje, gdyż potrzebny był mi do ko?laka. koniec końców zrobiłem go bez niego, ale drugiego ko?laka chciałem zrobić już przy użyciu tego produktu. niestety obie partie jakie wpadły mi w ręcę mają poważną wadę - są zbyt ciemne!
a dokładnie: ciemny z partii 31/2/II/24/24-1 (P006000)jest ekstraktem ciemnym o zawyżonym poziomie EBC -> zawyżonej ilości barwiącego czy po prostu jest to barwiący?
z nowszej partii zamawianej bodaj dwa miesiące temu też jest wyra?nie za ciemny i smakowo porównywalny do partii barwiącego z partii 2012-01-21 (P007241).
piwko, które zrobiłem właśnie przy użyciu tegoż ekstraktu miało podobny wagomiarowo skład i objętość brzeczki co tamten ko?lak, a wyszło ciemne jak stout. w ko?laku zastosowałem 0.5 kg ciemnego chmielonego tutaj rzeczonego ciemnego niechmielonego.
czy mogę uzyskać informację w tej sprawie i ew. proszę o skorygowanie EBC waszych produktów (w tym także chmielonych).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
e_prezes
Praktykant

PostWysłany: Poniedziałek 19-09-2005, 13:57:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no i się wyjaśniło. dawniej gdy nie było ekstraktu ciemnego (tego który właściwie nim jest) ciemnym nazywano barwiący. cóż moja pomyłka... było się dopytać. Embarassed
niemniej podawana tu i ówdzie proporcja (puszka 500 g na 20 litrów brzeczki) jest wielkością dającą jaką barwę końcową?
zależy mi na barwie zbliżonej do Zamkowe Dark Namysłowa, a nie wiem ile wziąść barwiącego. bazą będzie ekstrakt jasny.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WES Sp. z o.o. - FORUM Strona Główna -> e-SKLEP Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: