WES Sp. z o.o. - FORUM 
Forum WES Sp. z o.o. - FORUM Strona Główna Strona Główna WES Sp. z o.o.
 RejestracjaRejestracja   FAQFAQ 
 ProfilProfil   SzukajSzukaj 
 Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
 AlbumAlbum 

Obecny czas to Piątek, 24 listopada 2017, 14:12:45
  Wytwórnia Ekstraktów Słodowych Sp. z o. o.  
II Integracja Wielkopolskich Piwowarów Domowych

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WES Sp. z o.o. - FORUM Strona Główna -> Spotkania - imprezy prawie masowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
biermann
Stażysta

PostWysłany: Niedziela 05-12-2004, 14:54:28    Temat postu: II Integracja Wielkopolskich Piwowarów Domowych Odpowiedz z cytatem

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazuja iz 17.12 br o godz. 19 odbędzie się drugie już spotkanie wielkopolskich piwowarów domowych. Miejsce sie jeszcze waha Very Happy między Unreal a Proletaryat. Gdy tylko będzie to ustalone dam znać. Oczywiście zapraszamy wszystkich warzących w domu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM
WES
WES Sp. z o.o.

PostWysłany: Niedziela 05-12-2004, 21:22:08    Temat postu: Re: II Integracja Wielkopolskich Piwowaró Domowych Odpowiedz z cytatem

biermann napisał:
Oczywiście zapraszamy wszystkich warzących w domu

Czyli, piwo ... domowe trzeba mieć ze sobą? puszcza oko

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
biermann
Stażysta

PostWysłany: Poniedziałek 06-12-2004, 16:53:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wskazane jest Very Happy ja będe miał Portera Pyrlandzkiego i Paulokingilusa ( Trapistów dubbel)
Powrót do góry
biermann
Stażysta

PostWysłany: Czwartek 09-12-2004, 09:24:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tajny informator podaje, że pojawić się maja m.in Albeertos, Brew i Michalh, no i ja. Wszyscy licza jeszcze na Crizza no i oczywiście WESa
Powrót do góry
WES
WES Sp. z o.o.

PostWysłany: Czwartek 09-12-2004, 09:33:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

biermann napisał:
Tajny informator podaje ... Michalh

Jest tak tajny, że w wykazie użytkowników, nie mogę znale?ć forumowicza Michalh? Cool

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
albeertos
Już gaworzy

PostWysłany: Czwartek 09-12-2004, 12:09:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich!

Jako organizator całego tego zamieszania Wink zapraszam wszystkich wielkopolskich piwowarów (i nie tylko) na udział w Integracji, jak wspomniał Biermann powyżej. Jeśli chodzi o miejsce to szala zdecydowanie się przechyla ku Unreal'owi, gdyż urocza pani barmanka jest również zainteresowana tym spotkaniem Very Happy (Ci co byli rok temu mieli okazją ją poznać).

Zarezerwuję odpowiedną ilość miejsc, szklaneczki do degustacji, jakieś "neutralne" smakowo przegryzki, a atmosfera spotkania już zależy od nas.

W ramach ukłonu w stronę gospodarza, wypada zamówić na początek i koniec spotkania jakies piwko przy barze.

Ci co się zdecydowali to słusznie czynią Wink , Ci co się wahają to niech się więcej nie wahają Very Happy tylko przyjeżdżają.

ZAPRASZAM!

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM
WES
WES Sp. z o.o.

PostWysłany: Niedziela 12-12-2004, 22:11:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

albeertos napisał:
zapraszam wszystkich wielkopolskich piwowarów (i nie tylko) na udział w Integracji ... ... ... szala zdecydowanie się przechyla ku Unreal'owi

Byłoby fajnie gdyby Poznaniacy podali dla Wielkopolan z innych miast, adres i ew. marszrutę, jak dojechać do tego lokalu. puszcza oko

albeertos
Już gaworzy

PostWysłany: Poniedziałek 13-12-2004, 19:25:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proszę bardzo i przepraszam, z rozpędu nie podałem adresu.

Unreal, ul. Klasztorna 3 (między ul. Wielką i Woźną)

Dojazd z dworca PKP - tramwaj linii nr 5 do ul. Półwiejskiej (obok CH Kupiec Poznański), dalej ulicą Szkolną do Starego Rynku i trzeba iść praktycznie po przekątnej i wejść w ul. Woźną lub Wielką (pub jest bliżej Woźnej) Nad drzwiami czerwony szyld "Unreal".
Dojazd z dworca PKS - praktycznie nie istnieje, najlepiej przejść pieszo ulicami Niezłomnych, Ratajczaka, Ogrodową, Krysiewicza i dalej jak z przystanku tramwajowego (patrz wyżej)

ZAPRASZAM!

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM
biermann
Stażysta

PostWysłany: Sobota 18-12-2004, 12:06:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

II spotkanie piwowarów wielkopolskich odbyło się. Na spotkaniu pojawili się zgodnie z zapowiedzią warzący: Albeertos, Brew, Kiler, Mariusz, Michalh, WES i Biermann, wsparcie ze strony niewarzących Annewit, Arcy, Pawcik też zostało odnotowane Very Happy
Na początek wielkie podziękowania dla Albeertosa za przygotowanie sali z wyżerką, dla Unreala za możliwość raczenia się dobrym piwem domowym w ich przyjaznych progach, no i dla Arcego za "utopence"
Pamięć ludzka jest zawodna, więc posiłkowałem się karteczką z której teraz nic nie moge przeczytać Very Happy, ale jakąś tam statystyke oczywiście podam.
Sześć browarów domowych (Albeertos z Kilerem reprezentowali jeden browar) dostarczyło do degustacji coś ok. 19 różnych piw.
Najwięcej i najcięższych dostarczył oczywiście WES
- 17 Blg
- 19,8 Blg
- 21,20 Blg
- 23,83 Blg
- 29 Blg
- 30,5 Blg
- 35 Blg
Browar Bratni Michalh'a przedstawił też spory arsenał (choć tu mogłem się o jedno pomylić)
- 3 piwa w stylu belgijskim 14 Blg, 17 Blg i 19 Blg
- pszeniczniak
- weizenbock
- india pale ale
Browar Domowy Brew'a
- belgijski dubbel 17 Blg
- jasne 16,5 Blg
Browar "Pysrlandia" Albeertos & Kiler
- jasne pełne z gotowaca BA 13,5 Blg (:stout: PIERWSZA ICH WARKA)
Mariusz
- młode dwutygodniowe piwo, bez określonego Blg
DPG Biermanna
- Paulokingulis 16,4 Blg (trapistów dubbel)
- Porter Pyrlandzki 20,4 Blg

Wszystkie piwa były wyśmienite. Chlebuś ze smalcem, ogórki i utopence znakomicie się komponowały. Więc impreze można uznać śmiało za udaną.
Powrót do góry
WES
WES Sp. z o.o.

PostWysłany: Niedziela 19-12-2004, 22:36:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też tam byłem. Cool
Piw przednich - wielkopolskich, ilość była wystarczająca. 2 piwka
Na zał. fotce widać krótką przerwę, ... po degustacji kolejnej butelki. Mr. Green

michalh
Już gaworzy

PostWysłany: Poniedziałek 20-12-2004, 09:45:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już się formanie 'odtajniam' (na forum browar.biz jestem bardziej znany), choć na forumowe dyskusje pewnie nie będę miał dużo czasu. Widzę jednak że autor zdjęcia też chciał mnie utajnić, bo na zdjęciu nie mogę siebie dojrzeć Smile)
Podsumowując spotkanie: Piwa rewelacyjne - WESowe bardzo słodkie, deserowe, podobne do siebie, bardzo dobre - choć dla mnie najsmaczniejsze były te z balingiem około 20. Biermanna dwie warki zacierane - chyba najlepsze piwa z tego browaru jakie piłem. Porter mocno nachmielony i dość słodki, klasztorne też super.
Brew - piwa w stylu belgijskim, takie jakie lubię najbardzej, na drożdżach płynnych, dające ciekawe posmaki. Moc też w sam raz.
Doceniam pierwszą warkę Albeertosa i Kolegi- podobna do moich początków. Zachęcam do dalszej walki - 'praktyka czyni piwowara'.
Cieszę się że poznałem piwowara ze Szczepankowa Smile oraz niewarzących towarzyszy.

No i WES nie będzie mi już wypominał że mnie nie ma na forum he he Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WES
WES Sp. z o.o.

PostWysłany: Poniedziałek 20-12-2004, 10:25:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

michalh napisał:
Widzę jednak że autor zdjęcia też chciał mnie utajnić, bo na zdjęciu nie mogę siebie dojrzeć Smile)

Może mały konkursik?
Przykładowe pytanie konkursowe:
"Gdzie na fotce jest michalh?" puszcza oko

albeertos
Już gaworzy

PostWysłany: Poniedziałek 20-12-2004, 11:34:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję wszystkim warzącym i niewarzącym za udział w spotkaniu. Było bardzo fajnie, spróbowaliśmy mnóstwo domowych wyrobów piwowarskich, można było tez coś przekąsić Smile Spotkanie na pewno udane, no mam nadzieję że będą też następne!
Powrót do góry
WES
WES Sp. z o.o.

PostWysłany: Poniedziałek 03-01-2005, 14:01:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

michalh napisał:
Widzę jednak że autor zdjęcia też chciał mnie utajnić, bo na zdjęciu nie mogę siebie dojrzeć Smile)

Na tym zdjęciu chyba już siebie dojrzysz? Wink

michalh
Już gaworzy

PostWysłany: Poniedziałek 03-01-2005, 15:30:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na tym jest OK - jeszcze mogę stać Smile Dobrze że nie opublikowałeś tych zdjęć pod koniec degustacji w pozycji bardziej horyzontalnej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WES Sp. z o.o. - FORUM Strona Główna -> Spotkania - imprezy prawie masowe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: