WES Sp. z o.o. - FORUM 
Forum WES Sp. z o.o. - FORUM Strona Główna Strona Główna WES Sp. z o.o.
 RejestracjaRejestracja   FAQFAQ 
 ProfilProfil   SzukajSzukaj 
 Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
 AlbumAlbum 

Obecny czas to Piątek, 24 listopada 2017, 6:48:07
  Wytwórnia Ekstraktów Słodowych Sp. z o. o.  
MOJE PIWO!

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WES Sp. z o.o. - FORUM Strona Główna -> DEGUSTACJA
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sz.Ch.
Bystrzak

PostWysłany: Sobota 10-07-2004, 18:13:28    Temat postu: MOJE PIWO! Odpowiedz z cytatem

Moje, właściwie nie tylko moje, gdyż robiłem je nie sam, ale razem z moją dziewczyną, która właściwie była szefem w tym przedsięwzięciu, było najlepsze jakie kiedykolwiek piłem. Ponoć pierwsze się nie udaje: NIE PRAWDA, nasze było rewelacyjne i przy degustacji wpadliśmy w zachwyt, gdyż zarówno pianka, jak i klarowność, no i najważniejsze SMAK były super, nie do podrobienia, ponieważ nasze. Każdemu radze spróbować własnych sił na tym polu. Jest to bardzo wciągające i daje olbrzymią satysfakcję Very Happy
mjp
Praktykant

PostWysłany: Piątek 17-09-2004, 10:49:50    Temat postu: Re: MOJE PIWO! Odpowiedz z cytatem

Sz.Ch. napisał:
Ponoć pierwsze się nie udaje:

A kto Ci takich głupot naopowiadał? Very Happy Moje pierwsze też wspominam z rozrzewnieniem.... Wspominam, bo już nawet zapach w butelkach po nim nie został.... Najbardziej musisz uważać w momencie gdy stwierdzisz, że już sporo wiesz na temat warzenia i jesteś doświadczonym piwowarem. Wtedy najłatwiej o popełnienie błędu.

Sz.Ch. napisał:
Każdemu radze spróbować własnych sił na tym polu. Jest to bardzo wciągające i daje olbrzymią satysfakcję Very Happy

I tak trzymaj Exclamation Mam nadzieję, że będzie okazja popróbowania Twojego piwa. Wink

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM
Kangurpl
Praktykant

PostWysłany: Piątek 17-09-2004, 11:10:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sam znam jedną osobę której "wyszedł" za pierwszym razem pszeniczniak (co prawda z gotowca ale był). Niestety do drugiej warki podszedł chyba ze zbytnią arogancją i klapa zupełna Confused
I na razie sobie odpuścił warzenie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Irek
Praktykant

PostWysłany: Piątek 17-09-2004, 14:16:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja miałem "wpadkę" na początku, druga warka jest ok czy to znaczy, że mam się mieć na baczności czy mogę uważać się już za doświadczonego Confused
Pozdrawiam

mjp
Praktykant

PostWysłany: Piątek 17-09-2004, 14:20:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Za im bardziej doświadczonego się uważasz tym bardziej musisz uważać..... Ale mi gra słów wyszła.... Mr. Green
Powrót do góry
Hannibal
Nieśmiało stawia pierwsze kroki

PostWysłany: Piątek 24-09-2004, 12:27:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moje pierwsze piwo niezbyt się udało - było po prostu zbyt mocne i słabo się pieniło. Natomiast każde następne było już o niebo lepsze. Jednak dopiero piwa robione z procesem zacierania to są te prawdziwe piwa. Ekstrakty słodowe i brew-kity uważam jedynie za preludium do prawdziwego piwowarstwa domowego.
Powrót do góry
jerzy
Stażysta

PostWysłany: Poniedziałek 27-09-2004, 10:45:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie przesadzasz? Może po prostu za zacieranie biorą się ci, którzy już się nauczyli sztuki tworzenia, więc i piwo wychodzi smaczniejsze?
Choć oczywiście nie ma co podważać twierdzenia, że samodzielne zacieranie daje większe możliwości tworzenia, czyli decydowania o końcowym, niepowtarzalnym smaku.
Ale rzeczywiście - brew-kit, czyli nachmielony gotowiec, to "zupka z proszku". Wink

mjp
Praktykant

PostWysłany: Poniedziałek 27-09-2004, 13:28:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brew-kit, to faktycznie zupka w proszku, chociarz też można trochę pokombinować z dodatkami (jakie i ile niechmielone ekstrakty itp). Natomiast warzenie z ekstraktów z samodzielnym chmieleniem daje już całkiem sporo możliwości do samodzielnego tworzenia.
Powrót do góry
WES
WES Sp. z o.o.

PostWysłany: Poniedziałek 27-09-2004, 13:42:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jerzy napisał:
... brew-kit, czyli nachmielony gotowiec, to "zupka z proszku".

mjp napisał:
Brew-kit, to faktycznie zupka w proszku ...

Raczej w syropie (postać płynna). "W proszku" jest suchy ekstrakt słodowy. Cool

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
jerzy
Stażysta

PostWysłany: Poniedziałek 27-09-2004, 16:14:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie czepiaj się słówek, wiesz dobrze o co nam chodzi. zly
WES
WES Sp. z o.o.

PostWysłany: Poniedziałek 27-09-2004, 20:30:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jerzy napisał:
Nie czepiaj się słówek, wiesz dobrze o co nam chodzi. zly

Ja wiem. Cool
Ale inni a szczególnie nowi adepci sztuki piwowarstwa domowego, mogą się pogubić w tych mylących, slangowych określeniach. Sad

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tabletka
Praktykant

PostWysłany: Poniedziałek 27-09-2004, 23:43:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mjp napisał:
Brew-kit, to faktycznie zupka w proszku, chociarz też można trochę pokombinować z dodatkami (jakie i ile niechmielone ekstrakty itp). Natomiast warzenie z ekstraktów z samodzielnym chmieleniem daje już całkiem sporo możliwości do samodzielnego tworzenia.

Kolego Maciusiu znowu się przypomina FCJP Very Happy
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WES Sp. z o.o. - FORUM Strona Główna -> DEGUSTACJA Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: