WES Sp. z o.o. - FORUM 
Forum WES Sp. z o.o. - FORUM Strona Główna Strona Główna WES Sp. z o.o.
 RejestracjaRejestracja   FAQFAQ 
 ProfilProfil   SzukajSzukaj 
 Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
 AlbumAlbum 

Obecny czas to Czwartek, 17 sierpnia 2017, 13:43:46
  Wytwórnia Ekstraktów Słodowych Sp. z o. o.  
Napój piwny, zielone piwo i piwo

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WES Sp. z o.o. - FORUM Strona Główna -> DEGUSTACJA
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Irek
Praktykant

PostWysłany: Czwartek 09-09-2004, 13:33:10    Temat postu: Napój piwny, zielone piwo i piwo Odpowiedz z cytatem

Dzień dobry Forumowicze.
Jest tu taki jeden co się WES podpisuje, z którym od jakiegoś czasu koresponduję (w tle oczywiście Wink ), a który w końcu wymógł na tym forum moją aktywność. Mam opisać moje doświadczenia początków zmagań z domowym piwowarstwem.
Kalendarz zmagań:
1. Nie mam czasu na takie zabawy. Waruję i warzę nocami Surprised .
2. Z ciekawości popełniłem już drugą warkę bo po pierwszej Mad tak wyglądałem gdym zielonki próbował.
3. Druga warka jako napój piwny i owszem ale obiecano mi, że w miarę upływu czasu pod kapslem coraz lepiej i ciekawiej będzie.
4. Wczoraj rąbałem drewno do kominka (kilka kubików) więc napocząłem przed rąbaniem tygodniowe zielone piwo. Temperaturka ok. 16 (z piwniczki) i owszem. Nieco lepiej niż napój piwny bo i pianka godna i smak jakby tęższy. Jednak wolę napój w niższej temperaturze więc resztę wstawiłem do lodówki.
5. Po rąbaniu drew poszedłem "narąbać" się resztką z napoczętej butelki odpowiednio schłodzonej (ok. 12 w C). Przepuściłem przez zęby, ale temperatura za niska by degustować w smakach i aromatach, natomiast porąbaniowe pragnienie ugaszone Embarassed (tak wyglądałem).
6. Następna degustacja za tydzień albo i pó?niej wszak piwoszem nie jestem a i ciekawość eksperymentu jakby słabsza, bo zapowiada się na umiarkowany sukces z cienkuszem co to może upije, ale zbyt bogatego bukietu smakowego nie posiada.
7. Następnym razem poeksperymentuję z walorami smakowymi. Na razie szukam ciekawego pomysłu na smak, który współgrałby z chmielowym aromatem a goryczką nie powalał Mad .
8. Teraz muszę jeszcze poczekać na piwo z bieżącego zielonego Exclamation Question , a to ponoć trwa nawet trzy miesiące, więc prawdopodobnie wówczas się odezwę dzieląc swoimi spostrzeżeniami.
9. Do trzeciej części czyli tytułowego piwa jest jeszcze kawał czasu i zobaczymy co będzie lepsze - moje piwo czy to forum Wink .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
CarlBerg
Praktykant

PostWysłany: Czwartek 09-09-2004, 19:34:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To, że jesteś protegowanym Wujka WESa Mr. Green nie znaczy, że masz nie wypełnić Profilu

Dobrze wiedzieć, z kim się rozmawia na Forum - przynajmniej skąd jesteś Cool

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM
Irek
Praktykant

PostWysłany: Piątek 10-09-2004, 09:34:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzień dobry
Najmocniej przepraszam za braki w profilu Embarassed , ale nie wydawały mi się konieczne do wypełnienia. Trochę informacji dodałem.
Co do protekcji to traktuję Wujka WES jako mojego guru piwowarskiego i dlatego nie wydawało mi się zasadnym upubliczniać dyskusji z nim na forumie Exclamation . Może myle się i więcej guru spotkam w dyskusjach Question
Dalej czekam na ciekawe pomysły dotyczące kompozycji smakowych piwowarskich eksperymentatorów Idea .

CarlBerg
Praktykant

PostWysłany: Piątek 10-09-2004, 09:44:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piękne okolice Zielonej Góry - od razu lepiej Very Happy Są teraz prawdziwki w lasach ?

Eksperymenty smakowe - nadal masz wielką szansę na spróbowanie 20-30 piw z różnych browarów domowych. Od dziś do niedzieli w Ośrodku Borowik w Boszkowie piwo będzie lało się strumieniami. Daleko nie masz Wink

A na jakie ciekawe pomysły czekasz, bo nie widzę konkretnego pytania - ło co chodzi ? Dodatki do piwa ?

Irek
Praktykant

PostWysłany: Piątek 10-09-2004, 12:38:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć.
Okolice i owszem piękne, ale latoś na pieprz wyschnięte Sad . Wczoraj wracając z psem ze spaceru natknąłem się na małego kozaka Razz więc wschody grzybne już zaczęte. Jednak moje okolice są bardzo suche i wielkich nadziei na grzybobranie nie mam.
Co do smaków lubię zdecydowane Twisted Evil np. smakują mi francuskie panache (mieszanka piwa z lemoniadą) co u nas jako reeds (bez lemoniady) się ukazało. Z piw tradycyjnych odpowiada mi lekkość piwa Tyskie. Chciałbym zgubić nutkę słodową (lekkiego przypalenia) zachowując smak słodowy z jakimś dodatkiem, ale nie Karmi.
Dość pokrętne to, ale jak pisałem wcześniej nie jestem smakoszem piw więc i trudno mi określić jakie piwa są zbliżone do moich oczekiwań. Ogólnie ma być dobre Laughing , nie za gorzkie Mad , nie za słodkie Confused i nie za kwaśne Mad i nie uderzające alkoholem do głowy Embarassed .
Niestety nie będzie mi dane odwiedzić piwowarów w Boszkowie bom okrutnie zajęty przez cały weekend.
Pozdrawiam

Marusia
Stażysta

PostWysłany: Środa 22-09-2004, 10:41:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Irku, koniecznie musisz się kiedyś wybrać na degustację piw domowych, podejrzewam, że Twoje preferencje co do smaku się zmieniąSmile
Powrót do góry
Tabletka
Praktykant

PostWysłany: Środa 22-09-2004, 10:48:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdyby wiedział jakim rarytasem są piwa domowe, już dawno zmieniłby preferencje Very Happy
Powrót do góry
BRYQ
Młodzież forumowa

PostWysłany: Czwartek 23-09-2004, 09:00:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Popieram !
Jak miło usłyszeć coś takiego od kobiet a więc irku daj się namówić.
Ja miałem okazje skosztować piwko produkcji wuja wes-a .
MNIAM Rolling Eyes Very Happy

CarlBerg
Praktykant

PostWysłany: Czwartek 23-09-2004, 10:29:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

BRYQ napisał:

Jak to jest w końcu z tymi piwami Wujka WESa ...
MNIAM Rolling Eyes czy MNIAM Very Happy , bo to duża różnica Cool

BRYQ
Młodzież forumowa

PostWysłany: Piątek 24-09-2004, 08:50:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzisz CARLBERGU tak to już jest iż każde piwko smakuje inaczej,
Ty jako taki znawca i wielki krytyk WES-owego forum powinieneś o tym wiedzieć !

Poza tym to nie ma nad czym się tak zastanawiać po prostu trzeba spróbować .
Idea - Laughing

Irek
Praktykant

PostWysłany: Piątek 24-09-2004, 13:32:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

BRYQ napisał:
Popieram !
Jak miło usłyszeć coś takiego od kobiet a więc irku daj się namówić.
Ja miałem okazje skosztować piwko produkcji wuja wes-a .

Cześć.
Ja też miałem ten zaszczyt spróbowania Razz piwa Wujka WES'a i wiem na jakie On pokusy naraża podniebienie. Mało tego. Powiem Wam, że byłem świadkiem licytacji na, której piwo Wujka WES'a uzyskało cenę 3 i półkrotnego przebicia tj. z 2 litrowej butelki o cenie wywoławczej 200 zł osiągnął 700 zł Shocked . Oczywiście nie muszę przypominać, że pieniądze zostały przekazane przez WES'owstwo na zbożny cel Idea Exclamation . Na tej samej uroczystości (nie piwnej) inne przedmioty takie jak złoty pierścionek z brylantem czy obraz znanej artystki osiągnęły zaledwie przebicie o 200 zł od ceny wywoławczej.
Tak więc to piwo jest i mniam i mniam.
Pozdrawiam

Irek
Praktykant

PostWysłany: Czwartek 30-09-2004, 09:22:35    Temat postu: Pierwsza publiczna degustacja Odpowiedz z cytatem

Sad Witam
Moje dwu miesięczne piwo (jeszcze zielone piwo ?) zostało wczoraj poddane publicznej degustacji. Oto reakcje: Sad , Confused , Mad , Shocked , Wink , a jeden powiedział nawet, ..... że zalatuje winem Shocked
Niektórzy zostawili resztki (nawet do połowy butelki).
Wszyscy próbowali piwo po uprzedniej konsumpcji jasnego piwa czeskiego, które zostało wcześniej podane.
Co prawda pochwał nie oczekiwałem, bo wcześniej sam próbowałem i wydawało mi się nie najgorsze Rolling Eyes , ale żeby zostawić resztkę w butelce a nie w kuflu to świadczy nie najlepiej o mojej drugiej próbie Embarassed warzenia.
Chyba jakiś rachunek sumienia początkującego piwowara i konsultacje społeczne przydałyby się.
Pozdrawiam zdegustowany przez innych.

WES
WES Sp. z o.o.

PostWysłany: Czwartek 30-09-2004, 09:30:37    Temat postu: Re: Pierwsza publiczna degustacja Odpowiedz z cytatem

Irek napisał:
... Chyba jakiś rachunek sumienia początkującego piwowara i konsultacje społeczne przydałyby się.
Pozdrawiam zdegustowany przez innych.

Nie załamuj się. Cool
Warz dalej. Przeciez tylko trening czyni mistrza. Wink

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Małażonka
Stażysta

PostWysłany: Czwartek 30-09-2004, 09:41:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sama jestem po pięciu warkach typu lambik. I nie były one winne, one były takie mocno octowate. To się po prostu czasem zdarza. Jedyny ratunek - uwarzyć kolejną warkę, po której znajomych zarazisz swoim hobby Smile
Tabletka
Praktykant

PostWysłany: Piątek 01-10-2004, 04:44:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Więcej potu na ćwiczeniach, mniej krwi w boju Smile
Powrót do góry
Irek
Praktykant

PostWysłany: Piątek 01-10-2004, 12:44:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć.
Dzięki za wsparcie Smile
Moje piwo określiłbym jako cienkusz. Stąd moje pytania o chmielenie i takie tam by "cóś" z Waszej wiedzy i doświadczenia uszczknąć Laughing , przynajmniej teoretycznie i dla lepszej następnej warki Idea Shocked .

Wiem drogi WES'ie, że trening czyni mistrza tylko żeby jeszcze mi się chciało pić to piwo. Wszak nie jestem piwoszem więc bardziej dla znajomych i na regał ta produkcja idzie Confused . A znajomych to chciałbym raczyć godnym trunkiem Exclamation

Droga Małażonko co to jest lambik (czy mogę nie zaglądać do słownika?), bo nie mam zielonego (patrz piwo) pojęcia o tym czymś?

Co do potu droga Tabletko to więcej go jest przy targaniu pojemników z warką niż przy samej pracy Wink , która bardziej skupienia i koncentracji wymaga niż wysiłku . Chyba, że masz na myśli "pot umysłowy" to tutaj rzeczywiście można się zagotować zawirowany przy kombinowaniu i pamiętaniu o procedurach, higienie (konik WES'a) i kolejności działań oraz studzeniu by drożdży nie zagotować Exclamation .
Pozdrawiam przygotowując się duchowo do następnej warki Wink .

Małażonka
Stażysta

PostWysłany: Piątek 01-10-2004, 12:59:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Irek napisał:
(...)Droga Małażonko co to jest lambik (czy mogę nie zaglądać do słownika?), bo nie mam zielonego (patrz piwo) pojęcia o tym czymś?(...).

Lambik jest odmianą piwa belgijskiego. Ponieważ, oprócz drożdży, piwo produkują również bakterie, ma ono bardzo charakterystyczny, wyra?nie cierpki smak.

Irek
Praktykant

PostWysłany: Środa 26-01-2005, 15:09:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam !

Doszedłem do piwa.
Wczoraj oddałem ostatnią butelkę (poczęstunek) i muszę teraz czekać na to co się warzy obecnie Rolling Eyes .
Piszę w tym dziale bo przedstawiłem do degustacji Państwu WES'om ostatnie zapasy i nie wiem jakie są ich odczucia po degustacji. Żadnej oceny nie otrzymałem na Forum więc mam obawę czy jeszcze żyją po degustacji Question, czy mają choć chwilę czasu na wypowied? w sprawie degustowanego piwa, lub czy się tak zdegustowali b_zły , że nie życzą sobie komentować.

Nachmielone pozdrowienia przesyłam.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WES Sp. z o.o. - FORUM Strona Główna -> DEGUSTACJA Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: