WES Sp. z o.o. - FORUM 
Forum WES Sp. z o.o. - FORUM Strona Główna Strona Główna WES Sp. z o.o.
 RejestracjaRejestracja   FAQFAQ 
 ProfilProfil   SzukajSzukaj 
 Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
 AlbumAlbum 

Obecny czas to Niedziela, 22 paĄdziernika 2017, 15:31:48
  Wytwórnia Ekstraktów Słodowych Sp. z o. o.  
pewnie głupie, ale ...
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WES Sp. z o.o. - FORUM Strona Główna -> Zaczynam i potrzebuję pomocy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tanksztela
Nieśmiało stawia pierwsze kroki

PostWysłany: Czwartek 19-05-2011, 14:20:55    Temat postu: pewnie głupie, ale ... Odpowiedz z cytatem

"Kupiłem" (żona kazała zminic mi hobby i mi kupiła) zestaw startowy do robienia piwa. W zestawie jest puszka brew kita: "piwo jasne Wes 1,7kg. Na puszce jest napisne, że to na 10-12 litrów piwa. Na instrukcji w zestawie, że na 20-25 litrów. Zgłupłem. Następnie na forach poczytałem, że trzeba dodać cukru do produkcji piwa. W instrukcji tego nie ma. Znowu zgłupłem. Kupiłem cukier piwowarski i teraz się zastanawiam czy dobrze zrobiłem.
Czy mam dawać ten cukier czy nie?
Na ile w końcu jest ten zestaw?
Czy ewentualnie ten cukier można wykorzystać do gazowania piwa (dodawać go do butelek przy rozlewie)?

anteks
Weteran

PostWysłany: Piątek 20-05-2011, 12:08:58    Temat postu: Re: pewnie głupie, ale ... Odpowiedz z cytatem

tanksztela napisał:
"Kupiłem" (żona kazała zminic mi hobby i mi kupiła) zestaw startowy do robienia piwa. W zestawie jest puszka brew kita: "piwo jasne Wes 1,7kg. Na puszce jest napisne, że to na 10-12 litrów piwa. Na instrukcji w zestawie, że na 20-25 litrów. Zgłupłem. Następnie na forach poczytałem, że trzeba dodać cukru do produkcji piwa. W instrukcji tego nie ma. Znowu zgłupłem. Kupiłem cukier piwowarski i teraz się zastanawiam czy dobrze zrobiłem.
Czy mam dawać ten cukier czy nie?
Na ile w końcu jest ten zestaw?
Czy ewentualnie ten cukier można wykorzystać do gazowania piwa (dodawać go do butelek przy rozlewie)?

Tu masz proporcje http://wes.pl/index.php?p=3&id=3&&idst=3&o=Jak%20warzy%E6?&poziom=pk&&m=3&&md=3
Zwykły cukier nie jest polecany do piwa ( no chyba że wymaga tego styl )
Jeśli masz ten piwowarski do dodaj, piwo i tak będzie lepsze jak "sklepowe"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tanksztela
Nieśmiało stawia pierwsze kroki

PostWysłany: Piątek 20-05-2011, 12:18:39    Temat postu: Re: pewnie głupie, ale ... Odpowiedz z cytatem

No właśnie w tym opisie pisze: puszki z ekstraktem....
Ja mam jedną puszkę. Mam to rozumieć, tak, że cukier "zastępuję" tę drugą?

anteks
Weteran

PostWysłany: Piątek 20-05-2011, 19:59:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

można tak powiedzieć
Powrót do góry
Taj_pan
Praktykant

PostWysłany: Niedziela 22-05-2011, 17:02:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że najlepiej byłoby dać dużą puszkę ekstraktu nachmielonego i drugą nienachmielonego. Gdyby zrobić z puszki 11 litrów mogłoby się okazać, że jest zbyt mocno nachmielone. Ale to wszystko rzecz gustu. Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Robert
Bystrzak

PostWysłany: Piątek 03-06-2011, 08:21:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mój sprawdzony sposób na uwarzenie piwa z ekstratu wesowego (a uwarzyłem już ponad 60 warek)
- puszka 1,7 ekstraktu nachmielonego
- puszka 1,7 ekstraktu nienachmielonego
podgrzewam w dużym garnku (ok 18l.) 9-10 l wody - dodaję dwie puszki, doprowadzam do wrzenia (trzeba uważać - bo wykipi) i gotuję na małym ogniu ok. 40min.
Wcześniej w zdezynfekowanym pojemniku fermentacyjnym przygotowuję ok. 13 litrów przegotowanej wody (robię to dzień wcześniej - wtedy jest zimna).
Studzę garnek z uwarzonymi ekstraktami (najlepiej w brodziku - wannie w zimnej wodzie) i wlewam do fermentora z zimną wodą.
Gdy temperatura spadnie poniżej 30 stopniu dodaję drożddże (rozpuszczone wcześniej w ciepłej wodzie - żeby popracowały - zrobi się spora pianka).
Mieszam to wszystko intensywnie dużą łychą (zdezyfekowaną) - przykrywam pojemnik - ok tygodnia burzliwej fermentacji.
Po tygodniu zlewam delikatnie piwo znad osiadłych drożdży do drugiego pojemnika - zamykam szczelnie pokrywką z rurką fermentacyjną na 2 dygodnie - fermentacja cicha.
Potem zagotowuję szklankę wody i 200g. suchego ekstraktu słodowego - wlewam do pustego zdezynfekowanego pojemnika z kranikiem; zlewam delikatnie znad osadu piwo z ichej fermentacji i rozlewam do butelek.
Wychodzi ze 45 butelek 0,5 o ekstrakcie ok 11-12 blg i 4-5 procent alk.
Można użyć tylko ekstraktu nienachmielonego i dodać w czasie warzenia szyszki chmielowe - ale z nachmielonego ekstraktu wesowego piwo wychodzi subtelniejsze (moim zdaniem)
To by było na tyle - powodzenia w nowym hobby a wciąga niesamowicie i zapasy strasznie się kurczą bo generalnie kobiety, które nie lubia piwa - to te domowe jakoś lubią Smile

anteks
Weteran

PostWysłany: Sobota 04-06-2011, 21:12:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robert napisał:
gotuję na małym ogniu ok. 40min.

Ja gotuję 10 i myślę że to spokojnie wystarczy do sterylizacji brzeczki
Powrót do góry
Taj_pan
Praktykant

PostWysłany: Sobota 04-06-2011, 23:34:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli 0,5 godziny oszczędności gazu Laughing
Powrót do góry
WES
WES Sp. z o.o.

PostWysłany: Niedziela 05-06-2011, 03:40:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anteks warzy piwo krócej warzone,
Robert warzy piwo dłużej warzone. 2 piwka

Każdy Piwowar Domowy, latami wypracowuje swoje własne piwo domowe. wesoły

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Andrzej Moroz
Młodzież forumowa

PostWysłany: Poniedziałek 06-06-2011, 12:08:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miejmy nadzieję, że obydwaj warzą DOBRE piwo Smile
Taj_pan
Praktykant

PostWysłany: Poniedziałek 25-07-2011, 23:23:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z całą pewnością obydwaj warzą bardzo dobre piwa.A ze każdy postępuje na swój sposób to chwała im za to. Gdyby wszyscy wszystko robili tak samo, to ten świat byłby śmiertelnie nudny i stereotypowy Laughing Laughing
Powrót do góry
sippi_49
Stażysta

PostWysłany: Czwartek 28-07-2011, 17:12:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z pewnością tak by było.Niektóre ustroje chciały społeczeństwom taką przypadłość narzucić.
Powrót do góry
Taj_pan
Praktykant

PostWysłany: Czwartek 28-07-2011, 18:54:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I dalej tak się dzieje. Tylko nie chodzi już tylko o ustroje, ale również o różne nacje, organizacje i grupy wzajemnej adoracji Wink
Powrót do góry
Andrzej Moroz
Młodzież forumowa

PostWysłany: Poniedziałek 01-08-2011, 10:04:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmmm... A bywa, że oficjalnie się różnią - tak bywa w polityce - a w rzeczywistości są idealnie tacy sami: ZACIEKLI W NIENAWIŚCI DO INNYCH. Co gorsze, wyborcy albo to tolerują (własnym kosztem, bo przecież tych zaciekłych polityków i ich partie utrzymują ze swoich podatków), albo... nie idą na wybory, co jest równie złe. Pomijam zwolenników jakiejś partii z przekonania. Ale jakże często wyborcy staja się zwolennikami jednej formacji tylko dlatego, że w sondażach i potem przy urnie głosują nie ZA jakimś programem, ale PRZECIW któremuś. Dlatego ja - mając tego dość - zaangażowałem się w coś, co buduje się naprawdę od podstaw. I nawet mimo tego, że to stronnictwo nie wystartuje w tegorocznych wyborach parlamentarnych Smile

Na tym forum jednak najważniejsze jest piwo domowe! Bo ta 'idea" nas wszystkich tutaj łączy - ponad wszystkim innym, co może nas różnić! Smile Smile Smile Bo dobre piwo, to jest to! Smile

Taj_pan
Praktykant

PostWysłany: Poniedziałek 01-08-2011, 10:11:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masz rację, kichać na politykę i polityków. Łączy nas tutaj wspólna idea warzenia dobrego domowego piwa. I to się liczy najbardziej.
Piszesz, że nie może nas nic dzielić i masz rację.
Niemniej jednak uważam, że piwo Ciemne jest zdecydowanie lepsze od jasnego Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
Andrzej Moroz
Młodzież forumowa

PostWysłany: Poniedziałek 01-08-2011, 10:20:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smile Smile Smile Patrz, jak my się będziemy pięknie różnić! Smile Ja lubię i ciemne ale i jasne Smile to tak jak z kobietami: oglądam się i za blondynkami i za brunetkami, bo ...każde piwo zapewne smakuje inaczej Wink

A co do polityki, to ja zaangażowałem się w budowę nowej partii. Zasada jest jedna: zero dawnych prezesów! Smile nie z egoizmu, ale dlatego, że to własnie to najczęściej zasiedziali prezesi są łyżką dziegciu w beczce miodu.

Ech, szkoda, że nie mamy możliwości na spotkanie przy kufelku DOMOWEGO, by pogadać i o piwku, i o kobietach i o polityce Smile Dokładnie w tej kolejności Smile

sippi_49
Stażysta

PostWysłany: Poniedziałek 01-08-2011, 12:26:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem za a nawet przeciw,czyli po środku.Dotyczy to piwka i kobiet jak powiedział mój przedmówca.Czyż nie milsze jest zimne piwko z uroczą blondynką lub brunetką od polityki? 2 piwka
Powrót do góry
Taj_pan
Praktykant

PostWysłany: Poniedziałek 01-08-2011, 21:37:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sipi mylisz się, bo to ja jestem prawie po środku. Jadąc od Ciebie trzeba przejechać obok mnie, żeby dotrzeć do Andrzeja i odwrotnie .
A swoją drogą to miła rzecz spotkać się w doborowym gronie przy kufelku domowego Laughing
Powrót do góry
sippi_49
Stażysta

PostWysłany: Środa 03-08-2011, 18:50:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ważne że wiemy o co chodzi. 2 piwka
Powrót do góry
Taj_pan
Praktykant

PostWysłany: Czwartek 04-08-2011, 10:17:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I tak trzymać Very Happy
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WES Sp. z o.o. - FORUM Strona Główna -> Zaczynam i potrzebuję pomocy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: