WES Sp. z o.o. - FORUM 
Forum WES Sp. z o.o. - FORUM Strona Główna Strona Główna WES Sp. z o.o.
 RejestracjaRejestracja   FAQFAQ 
 ProfilProfil   SzukajSzukaj 
 Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
 AlbumAlbum 

Obecny czas to Środa, 28 czerwca 2017, 3:44:48
  Wytwórnia Ekstraktów Słodowych Sp. z o. o.  
Miejsce jest fajne

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WES Sp. z o.o. - FORUM Strona Główna -> Nie mam gdzie, to porozmawiam tutaj
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Taj_pan
Praktykant

PostWysłany: Piątek 03-06-2011, 12:00:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miejsce jest fajne tylko widzę, że już trochę zapomniane przez wielu. Odkąd znalazłem to forum pozostawiłem do niego linki w kilkunastu miejscach które odwiedzałem Very Happy Może pojawi się tutaj więcej uczestników Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
sippi_49
Stażysta

PostWysłany: Sobota 04-06-2011, 19:16:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.U nas nie ma chmielu poza tym w kufelku.Kiedyś dawno temu był browar.Piwo też jest tylko koncernowe,dlatego warzę sam. 2 piwka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Andrzej Moroz
Młodzież forumowa

PostWysłany: Poniedziałek 06-06-2011, 11:56:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak to już bywa na forach. Niektóre żyją pełnią życia, a niektóre zapienią się i... wykipią. Myślę jednak, że jeśli każdy z nas czasami na forum zajrzy, to będzie to widoczne, że forum jest odwiedzane i że żyje. Są osoby, które zaglądają na fora, żeby wziąc jak najwięcej informacji, nauczyc się czegoś, dowiedziec, a potem... zapominają. Tak juz jest. My spróbujmy tutaj korzystac z zawartości forum, a ludzie z całą pewnością zaglądają tutaj i na pewno znów zaczną się odzywac.

Pozdrawiam!

Andrzej Moroz
Młodzież forumowa

PostWysłany: Poniedziałek 06-06-2011, 12:00:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sippi, i z całą pewnością wiesz, że to Twoje piwo, jest o niebo lepsze od tego "koncernwego" Smile Ja raz dotąd spróbowałem i powiedziałem sobie, że kiedy pójdę teraz na urlop znowu zaczynam warkę. Koncernowe piję bo muszę. Ale swoje daje poza smakiem satysfakcję! I tego przecenic się nie da! Smile
Pozdrawiam!

Taj_pan
Praktykant

PostWysłany: Poniedziałek 06-06-2011, 13:55:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masz rację . podzielam Twój pogląd w 100% Very Happy Very Happy
Zarówno co do forum jak i w stosunku do piwa Very Happy
Powrót do góry
sippi_49
Stażysta

PostWysłany: Poniedziałek 06-06-2011, 18:33:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wielkie dzięki za uznanie wyższości domowego piwa i innych wyrobów nad przemysłowymi.
Powrót do góry
Andrzej Moroz
Młodzież forumowa

PostWysłany: Wtorek 07-06-2011, 00:31:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to wszystko jasne Smile Myślę, że czasami tak jest, że ludzie zaglądają na forum, ale albo praca, albo inne sprawy na daną chwilę są ważniejsze. Poczytają, bo czują się częścią społeczności "browarników" i ... nie piszą. Sam też tak mam. Niestety! Sad 9 może to pozwala zrozumieć mi innych?...

Najważniejsze, że próbujemy warzyć swoje piwo, że jesteśmy w kontakcie. WES nas wspiera niewidocznie, więc dobrze! Jak mawiają starzy Indianie "nie trza psuć" Smile

No, ale starczy wymąd5rzania. Pora już późna, czas spać. I Wam i sobie życzę jednego: niech nam się przyśni, że mamy własne browary prawdziwie naturalnego i oryginalnego piwa! Nie jakiegoś tam "hipermarketowego" Smile

Taj_pan
Praktykant

PostWysłany: Sobota 11-06-2011, 11:37:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masz rację markety przodują w handlu tanimi wyrobami sikopodobnymi. Kiedyś w ramach doświadczeń kupiłem w jakimś markecie piwo za 1,39 puszka. Myślałem że się wynicuję na drugą stronę. To nawet tak paskudne nie było piwo z browaru Sierpc w latach 70 tych. Very Happy Very Happy
Powrót do góry
Taj_pan
Praktykant

PostWysłany: Sobota 11-06-2011, 11:56:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do warzenia to teraz prawie wszyscy warzą ze słodów. Przemawia za tym ekonomia i różnorodność rodzajów i gatunków możliwych do uwarzenia. Początkujący sięgają po puszki, albo nie.Większość od razu zaczyna z gotowych zestawów słodowych, możliwych do kupienia we wszystkich sklepach branżowych. Dostajesz paczkę która zawiera odważone ilości odpowiednich słodów, odpowiednie chmiele i inne dodatki. W paczce znajdują się odpowiednie dla danego gatunku piwa drożdże. Teraz wystarczy tylko uwarzyć. Początkujący szukają porad w tym kierunku. Stąd taka popularność forów tyczących warzenia ze słodów, a taka niska frekwencja tutaj. Myślę, że tutaj są raczej ludzie kierujący się sentymentem do tego forum. Mnie się tutaj spodobało i nie planuję Was opuszczać. Ale większość jest taka, ze przyleci i poleci jak wiatr.
Powrót do góry
sippi_49
Stażysta

PostWysłany: Niedziela 12-06-2011, 10:00:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jednym z pierwszych f-rów które przeglądałem było właśnie to.Podejrzewam,że zbyt małe zainteresowanie wynika z faktu iż WES jest producentem a nie sprzedawcą.Zawsze pośrednik zbiera największe zyski.Widzę ,że na tym forum nie ma cwaniaków.Jestem jednym ze starszych (wiekowo 62 l.)piwowarów domowych i chylę czoła przed młodymi lecz doświadczonymi w tej branży. 2 piwka
Powrót do góry
Andrzej Moroz
Młodzież forumowa

PostWysłany: Niedziela 12-06-2011, 21:02:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja uważam, że udział w życiu forumowym daje nie tylko wiedzę - co i jak robic, jak warzyc itp - ale rownież poczucie jakieś wspólnoty. Pewnie w Polsce jest wiele forów. Ale chociaż nie jestem tuataj zbyt aktywny, a moja wiedza nie pozwala mi na jakiekolwiek doradzanie innym, bo tej wiedzy mam mało i więcej moje rady by zaszkodziły, niż pomogły - to myślę, że gdyby każdy z forumowiczów raz na miesiąc napisał cokolwiek o swoich sukcesach lub porażkach, albo dosłownie cokolwiek i mielibyśmy sporo miejsc do rozmów. Wiem też jednak po sobie, że są okresy, kiedy zapomina się o wszystkim, bo jest do zrobienia coś bardzo ważnego. sdzisiaj mogę sobie powtarzac to jak anegdotę, ale i ja nie zawsze byłem aktywny, nawet minimalnie. A to jakiś zawał serca, a to w pracy urwanie głowy, a to śrum, a to bździum a to doopa na kołkach. Dlatego bardzo sobie cenię to, że mogę z Wami powymieniac się zdaniami. Przyjdzie może dzień, że się spotkamy na małym jasnym/ciemnym? Świat wcale nie jest taki wielki, a i okazje czasami chdzą parami Smile
Póki co na lipiec planuję dwie rzeczy. Operację (no, nie ja ją będę robił, ja będę robił za królika doświadczalnego!) i nową warkę. Trzeba przygotowac naczynia, sprzęt, kupic co potrzebne u WES-a i... na to potrzebny ten lipiec. Free time Smile
Piszcie więc, bo ja dzięki Wam (Waszym radom) się uczę. Może przyjdzie taki dzień, że i ja komuś pomogę uwarzyc własne piwo domowej roboty? Smile

Taj_pan
Praktykant

PostWysłany: Piątek 29-07-2011, 21:04:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masz rację uważając, że uczestnictwo w forum daje poczucie więzi. Myślę jednak, że gdyby każdy, w ramach swojej wiedzy napisał kilka słów, to już byłoby dużo. Wiadomo nikt nie jest alfą i omegą. Jedni mają większy zasób wiedzy inni mniejszy. Ale każdy ma jakąś swoją ulubioną dziedzinę w której czuje się mocny. Nie bądź taki skromny z tym Brakiem kwalifikacji. Pomyśl, że na pewno jest coś co Ty wiesz, a czego nie wiedzą Ci, którzy chcieliby warzyć, ale nie wiedzą od czego zacząć. Trzeba do nich wyciągnąć pomocną dłoń. Trzeba ich jakoś zmotywować do działania. Po to są właśnie takie fora jak to.
Powrót do góry
Andrzej Moroz
Młodzież forumowa

PostWysłany: Poniedziałek 01-08-2011, 09:48:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masz rację! Smile I ja mam doświadczenia, którymi mógłbym się podzielić z innymi Smile Czego nie robić, by czegoś nie popsuć Smile Skąd taka wiedza? Ano stąd, że zrobiłem i ...popsułem! Aby nie być gołosłownym rada podstawowa: jeśli ktoś zaczyna pierwszą warkę, kupił zestaw WES do produkcji piwa - zapewne w dostawie znalazła się broszurka na temat warzenia. Moja rada: skoro coś jest napisane, tak trzeba zrobić i koniec! Smile Metoda "a ja zrobię trochę po swojemu" szczególnie na początku kariery warzelniczej kończy się ...porażką. A to raczej zniechęca, niż motywuje.
Taj_pan
Praktykant

PostWysłany: Poniedziałek 01-08-2011, 10:17:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z Tobą w 100%. Nie tylko w przypadku warzenia piwa, ale we wszelakiej działalności, gdy zaczynamy jakąś działalność, która jest dla nas nowym wyzwaniem lepiej na początku trzymać się instrukcji i robić wszystko ściśle według opisu. Później gdy nabierzemy już wprawy, poznamy tajniki, możemy pokusić się o własne modyfikacje. Oczywiście muszą być dobrze przemyślane i oparte na podstawach naukowych.
Powrót do góry
Sara
Już gaworzy

PostWysłany: Czwartek 07-02-2013, 16:05:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

taka wiedza zdobyta metodą prób i błędów to najcenniejsze czym możecie się podzielić.
Powrót do góry
Gustaw
Młodzież forumowa

PostWysłany: Wtorek 10-12-2013, 12:47:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taj_pan napisał:
Masz rację markety przodują w handlu tanimi wyrobami sikopodobnymi. Kiedyś w ramach doświadczeń kupiłem w jakimś markecie piwo za 1,39 puszka. Myślałem że się wynicuję na drugą stronę. To nawet tak paskudne nie było piwo z browaru Sierpc w latach 70 tych. Very Happy Very Happy

Sierpc nie był taki zły. O,33 łatwo wchodziło kasztelańskie, specjal...denko do góry, jak czyste do przodu Smile
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WES Sp. z o.o. - FORUM Strona Główna -> Nie mam gdzie, to porozmawiam tutaj Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: