WES Sp. z o.o. - FORUM 
Forum WES Sp. z o.o. - FORUM Strona Główna Strona Główna WES Sp. z o.o.
 RejestracjaRejestracja   FAQFAQ 
 ProfilProfil   SzukajSzukaj 
 Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
 AlbumAlbum 

Obecny czas to Sobota, 24 czerwca 2017, 9:00:31
  Wytwórnia Ekstraktów Słodowych Sp. z o. o.  
musze sobie to poukladac

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WES Sp. z o.o. - FORUM Strona Główna -> Zaczynam i potrzebuję pomocy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Olo74
Nieśmiało stawia pierwsze kroki

PostWysłany: Wtorek 05-06-2012, 09:30:02    Temat postu: musze sobie to poukladac Odpowiedz z cytatem

Witam,
Amator jestem - przed pierwszą warką - zbieram informacje Smile
Już się naczytałem, wiem jak to wszystko przebiega, mam swój własny pomysł, jednak po sprawdzeniu oferty WES'a nasunęło się kilka pytań:

1. Podstawa to Ekstrakt Nachmielony Słodowy (ENS) 1,7 - do wyboru jasny, ciemny i pszeniczny - tu wszystko jasne.
2. Jak chcę zwiększyć ilość piwa i/lub blg (czytałem tabelkę Smile ) to używam Ekstraktu Słodowego (ES). Generalnie łącze pkt.1 z pkt.2 + drożdże i zaczyna się fermentacja
- czy słusznie zakładam, że ES ma konsystencję miodu??
- jak z praktyki wychodzi łączenie np ciemnego ENS z jasnym ES? Czy ma to wpływ tylko na barwę docelowego trunku?
3. Suchy ekstrakt słodowy sproszkowany dodajemy do butelek przed zakapslowaniem - zgadza się? Jaki wpływ na trunek ma kolor ekstraktu w tym przypadku?
4. Cz w praktyce przy robieniu ciemnego piwa wszystkie skladniki bierzecie w wersji ciemnej?
5. Piwo lubie mocno chmielone (gorzkie). Co można dodać i kiedy, żeby osiągnąć taki cel? Hop Aroma Tabs (których aktualnie nie ma)?
6. Ciemne trunki lubię na podobieństwo Guinessa - czy ciemny produkt WES'a pozwoli na podobny efekt czyli piwo gorzkie, a nie słodkie jak portery?

Ostatnia sprawa to dezynfekcja.
Mycie, prosiarczany, wygrzewanie w piekarniku - to wszystko już wiem i mam zaplanowane. Ale czy można do dezynfekcji używać alkoholu 40-50% Smile ?
Wiem, wiem - można go inaczej spożytkować. Ale z ciekawości - czy można takim bimbrem wymyć fermentator, rurki, kapsle?

Pozdrawiam.

sippi_49
Stażysta

PostWysłany: Wtorek 05-06-2012, 18:15:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ES jak i ENS ma konsystencje miodu.Łączenie ES i ENS jasnego ciemnego lub bursztynowego daje zmianę koloru i smaku.SES dodajemy do refermentacji w butelkach t.j.do wytworzenia CO2.Zmiana smaku jak i koloru z tego powodu nie zauważalna.Większą goryczkę uzyskasz dodając dodatkową porcję chmielu podczas gotowania brzeczki.1 godz.Jeśli lubisz mocne ciemne gorzkie piwo to proponuję portera wolsztyńskiego.Na pewno nie będzie słodki.Zestaw kupisz w WESie. 2 piwka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WES
WES Sp. z o.o.

PostWysłany: Wtorek 05-06-2012, 22:42:21    Temat postu: Re: musze sobie to poukladac Odpowiedz z cytatem

Olo74 napisał:
Ekstrakt Nachmielony Słodowy (ENS) 1,7
Ekstrakt Słodowy Nachmielony - piWES
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WES Sp. z o.o. - FORUM Strona Główna -> Zaczynam i potrzebuję pomocy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: